Chutná Vareška

Ako dlho vydrží tvaroh v chladničke?

Ako dlho vydrží tvaroh v chladničke?

Ako dlho vydrží tvaroh v chladničke aj to je téma, ktorú by som rada dnes rozoberala pri písaní tohto článku. Minule som varila z tvarohu jahodovú bublanina s tvarohom. No a troška tvarohu mi ostali v miske už niekoľko dní. A tak som premýšľal, že ako dlho vydrží.

Keď som Googlia na nete informáciu o jeho trvanlivosti po otvorení, nič som sa nedočítala a tak som musel na túto otázku prísť sama.

 

Ako dlho vydrží tvaroh v chladničke?

Vúčšina mliečných produktov nemá dlho trvanlivosť, a tak sa musíme spoliehať na pár dní, aby ste stihli skonzumovať potravinu. Ale ako je to pri chaldenom tvarohu? Mala by byť trvanlivosť vyššia alebo nižšia?

Približne by to malia byť tri dni. Ale to sa pri väčšine produktoch nedá povedať. Je samozrejme u každého inak, keďže každý je iný a samozrejme každý má iné skadovacie podmienky. Ja dávam tvaroch do dózy a v zadu do chaldničky. Každý to predsa môže robiť po svojom.

Preto nám všetkým nedotáva nič iné, než len skúsiť tento test.
Najprv syro ovoňajte, ake nezapácha a nemá po sebe žiadne škvrny, tak môžete prejsť na ďalší test.

A to je, že si dáte torška na jakzyk. Ak nie je kyslastý, tak je zrejme že môže byť dobrý. Samozrejme to nieviete na 100% a tak preto odporpčam jesť tvaroh max tri dni od otvorenia obalu.

Ako dlho vydrží tvaroh v chladničke?

Ako dlho vydrží tvaroh v chladničke?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *