Chutná Vareška

Dietna rascová polievka s vajíčkom

Diétna rascová polievka s vajíčkom

Diétna rascová polievka s vajíčkom? Rasca patrí k jedným z najstarších koreninám a liečivám sveta, ktoré využívali už naši predkovia v praveku. Rasca má silné antioxidačné účinky. Niekto ju pozná okrem rasce aj pod názvom kmín.
Táto polievka je pre mňa jedna z najrýchlejších a najchutnejších ak mi treba rýchlo navariť. Pokiaľ náhodou neobľubujete vajíčka, môžete ich z receptu kľudne vynechať a pridať napríklad krutóny.

Na prípravu polievky potrebujeme:

  • trochu oleja
  • mletú rascu
  • 5 ks mrkvy
  • voda
  • čierne korenie, maggi, soľ
  • 4 vajíčka

 

Dietna rascová polievka s vajíčkom

Dietna rascová polievka s vajíčkom

Postup: diétna rascová polievka s vajíčkom

Ako prvé si očistím mrkvu (môžeme pridať aj zemiaky či petržlen). Nastrúhame na väčšom strúhadle. V hrnci si rozohrejme olej a pridáme mletú rascu. Rascou šetriť nemusíme, veď predsa to je rascová polievka, tak nech je výrazná.

Nechám trocha speniť a pridám nastrúhanú mrkvu (poprípade aj zemiaky či petržlen). Chvíľu premiešam. Následne to zalejem vodou v hrnci do výšky, koľko polievky chceme mať. Sem tam premiešame a necháme zovrieť. Polievku ochutíme korením, maggi a osolíme.

Keď je zelenina mäkká a uvarená, v miske si vymiešam vajíčka, ktoré do polievky pomaličky vlievam cez vidličku. Polievku celý čas musíme miešať, žeby sa nám vajíčka ako keby rozbili. Keď sa nám kúsky vajíčok začnú vyplavovať navrch, znamená to, že polievku máme hotovú.

Prajem dobrú chuť a neváhajte navštíviť aj tento moderný recept – Karfiolová polievka.

 

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *