Ako piecť morčacie mäso?

Ukázať 0 vlákien odpovedí
 • Autor
  Príspevky
  • #16359
   Avatar of SikovnaSikovna
   Účastník (Participant)

   Piecť morčacie mäso je skvelý spôsob, ako si vychutnať túto chutnú a zdravú alternatívu ku kuraciemu mäsu. Tu je jednoduchý postup, ako pripraviť vynikajúce morčacie mäso:

   Potrebujeme:

   Morčacie mäso (prsia, stehná, alebo celé morča)
   Soľ a čierne korenie podľa chuti
   Olej na marinádu
   Bylinky a koreniny podľa chuti (napríklad tymián, rozmarín, cesnak, sladká paprika)
   Marináda (voliteľné, napríklad z citrónovej šťavy, medu, sójovej omáčky)
   Postup:

   Ak používate celé morča, očistite ho od nečistôt a prebytočného tuku. Ak používate morčacie prsia alebo stehná, vyberte prebytočný tuk a pokožku.

   Pripravte marinádu podľa svojich preferencií. Môžete kombinovať citrónovú šťavu, med, sójovú omáčku, bylinky a koreniny podľa chuti. Marinádu môžete nechať mäso namočené minimálne 30 minút, alebo aj niekoľko hodín, aby sa doňho dostali všetky arómy.

   Predhrejte rúru na teplotu 180 °C.

   Ak ste použili marinádu, z mäsa ju otrepte a osušte papierovou utierkou. Príliš vlhké mäso by sa nedokázalo správne opekať.

   Osolte a okoreňte mäso podľa chuti. Môžete použiť jednoduchú soľ a čierne korenie alebo pridať aj ďalšie korenie, ako napríklad sladkú papriku, tymián, rozmarín alebo cesnak.

   Na panvici rozohrejte olej a opečte mäso z oboch strán, aby sa na povrchu vytvorila jemná kôrka. Tým sa udrží vnútorná šťavnatosť mäsa.

   Potom presuňte mäso na pekáč a vložte ho do predhriatej rúry. Pečte ho približne 20-25 minút na 180 °C. Doba pečenia sa môže líšiť v závislosti od hrúbky kúskov mäsa.

   Po uplynutí času skontrolujte vnútornú teplotu mäsa teplomerom. Správna teplota by mala dosiahnuť približne 75 °C.

   Vyberte mäso z rúry a nechajte ho chvíľu oddýchnuť pod alobalom. Tým zabezpečíte, že sa šťavy rovnomerne rozložia po mäse.

   Nakrájajte mäso na plátky a podávajte ho s prílohou podľa vlastného výberu, ako napríklad zeleninou, zemiakmi alebo šalátom.

   Pamätajte, že čas pečenia sa môže líšiť v závislosti od hrúbky mäsa a vlastností vašej rúry, preto je dôležité pravidelne kontrolovať vnútornú teplotu mäsa teplomerom, aby ste dosiahli požadovaný stupeň prepečenia.

Ukázať 0 vlákien odpovedí
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.