Chutná Vareška

Kedy začať s polievkami

Kedy začať s polievkami?

Kedy začať s polievkami?

Aj vy niekedy pripravujete pohostenie pre svojich známych a širšiu časť svojej rodiny?
Alebo vlastníte reštauráciu po prípade rozbiehate vlastný podnik alebo cateringovú prevádzku ale neviete kedy podávať nejaké to jedlo.

Ja keď som pracoval v reštaurácií tak sme s týmto mali problém ak sa u nás konali nejaké tie svadby. Problém bol aj to keď sa vždy hostia usadili inak. Lebo nie každý bol spokojný s tým kde bol usadený. Toto bolo len zopár problémov s ktorými som sa stretával na moje brigáde. Samozrejme boli aj horšie aj lepšie.

 

Kedy začať s polievkami?

Azda hlavný problém každej prevádzky. Či nieje skoro už podávať jedlo alebo či nieje neskoro už podávať polievku. Takéto zbytočné otázky, som dostával ale čo musím povedať je to že podávať polievku neskoro je vždy horšie ako podávať polievku skôr.

 

Takže kedy mám teda podávať tu polievku?

Poviem vám také dve menšie rady.

1) Je dobré mať z hostí niekoho známeho, alebo mať znamenie obsluhovania od hlavného hosťa alebo oslávenca. Je to asi to najlepšie!

Lenže čo robiť ak takého to človeka nemáte sa ste na to sami? V tom prípade tu máme druhú radu.

 

2) Ak podáte predjedlo po ktorom nasleduje polievka. Všimnite si kto posledný dojedol počkajte páru minúť. Pozbierajte taniere a podávajte polievku. Ale koľko minút mám čakať.

No záleží to od toho aká slávnosť sa koná. Ak napríklad ide o svadbu, kde máme 100 hostí. A dajme tomu že 6 jedál a začali sme podávať o 16:00 predjedlo. Potom môžeme dať polievku a hlavne jedlo do hodiny a pol. Vieme že hostia zjedli predjedlo, polievku, hlavne jedlo.

Takže už sú nasýtený avšak naplnili žalúdky aj alkoholom a sladkými nápojmi. Teda teraz je 15:30 – 15:50. Dosť možné  že sa ženich s nevestou šli fotiť. V tom prípade môžeme čakať aj jednu hodinu.

 

Ak teda je 16:30 a ženich a nevesta sú späť tak podávame jedlo. A to automaticky ich príchodom. Je teda 16:30 my máme ešte 3 jedlá v zásobe. Podáme prvé jedlo do 16:30 do 17:00 a vyčkáme kým dojedia. Potom môžeme podávať jedlo o 18:30  a 20:00. Máme teda odovzdané posledné jedlá a hostia sa zabávajú, prebieha program a tanec. Potom po „redovom“ už sú švédske stoly. Nič viac.

Jednoduché že áno.
Skvelý pokrm na svadbu nájdete tu.

 

Kedy začať s polievkami? Myslím, že to už vieme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *