Chutná Vareška

Koľko kalórií má banán

Koľko kalórií má banán?

Zrejem aj vy ste sam už niekedy zaujímali nad tým koĺko kalórií má banán. Ja osobne cvičím každý druhý deň a preto sú pre mňa kaloriecké hodnoty veľmi potrebné. Dôvodom je najme moje zdravie a vytalita. 

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

Energetická hodnota 363 kJ
kcal 82
Bielkoviny 0,9 g
Sacharidy 24 g
Tuky 0,4 g
Cukry 13 g
Nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
Transmastné kyseliny
Mononenasýtené
Polonenasýtené
Cholesterol
Vláknina 2 g
Soľ
Voda
Vápnik
PHE 53 mg

VITAMÍNY

Draslík áno
   
   
   
   
   
   
   

 

Koľko kalórií má banán

Koľko kalórií má banán

 

Koľko kalórií má banán?

Už roky počúvame o tom, ako sú banány bohatým zdrojom draslíku a ako by sme ich mali jesť každé ráno či športovci pred plavaním.  Preto si doprajte banán každý deň. Ja ho jem ráno ku káve a pred každodenným behávaním. Ja banány osobne milujem. Je to praktické ovocie pre moje deti. Nemusím ho umývať ani ošúpať. Klasické a jednoduché. 

Niekedy nemám chuť, tak si priravím banánové smoothie. Mixér všetko spraví za mňa a ja si k tomu pridám jahody, čučoriedky, mango, olivy, alebo niekedy aj ananás. Skvelé kombinácie plné vitamínov a energie. 

 

Polievka z banánu – recept

Z banánu sa dajú tvoriť mnohé skvelé pokrmi. Jedli ste už šľahačkový banánový zákusok. iste, že ste ho jedli. Rozhodne vám chuti, ale počul ste o banánovej polievke. Banánová polievka skutočne existuje a je pôvodom z kubánskej kuchyne. 

  1. Na ohni si speníme cesnak a cibuľku. 
  2. Pridáme na kolieska pokrájné banány. 
  3. Pridáme kurací vývar, osolíme a okoreníme. A nezabudnite pridať aj bobkový list. 
  4. Následne zmixujeme a podlejem smotanou alebo tučnejším mliekom. Vhodná je najme smotana mielko je potom veľmi sladké.

Ako vidíte táto polievka je krémová a veľmi chutná. Ani ste nevedeli, že niečo také je, že áno? Tak teda dobrú chuť vám prajem. 

 

Priaznivé účinky banánu – koľko kalórií má banán?

Banán nie je len skvelý pokrm a polievočka, ale má aj svoje lepšie stránky. 
Toto ovocie veľmi pomáha ku chutnutiu. Najme ženy sa za pomoci banánu zabvia tuku v podbrušku. taktiež pomáha k tárveniu. Ak máte problémy s travením alebo krče na žalúdku tak banán je tým pravým riešením. Veď dobre vieme, ako nám naše mami robili čaj a k tomu banán s piškotami. Je to skvelé riešenie problémov. Nám dospelím už stačí len banán. 

Je to taktiež veľmi vhodné prírodné antidepresívu. Vedeli ste, že jeden banán denne pomáha nie len k tráveniu alebo aj proti zlej nálade. Avšak ak chcete banán ako antidepresívu, tak sa odporúčaju najmenej tri banány. 

Banány vyrovnávajú hladinu cukru a dobre učinkujp proti bolestiam hlavy. Najme tým pod večerných piatkoch. Ale čo šupky z tohto skvelého ovocia? 

No šupky môžeme použiť na bradavice. Už dnes vieme, že to nie je 100% reišením ale trocha to pomáha. 
Ttieto informácie som čerpala z vystetrenie.zoznam.sk. Ďakujem. 

 

Tak už teda viete koľko kalórií má banán. Čo s tým teraz spravíte? Budete viac konzumovať toto úžastné ovocie? Zanechajte mi dole pod článkom komentár. Budem rada za každý jeden. 

 

 

Koľko kalórií má banán

Koľko kalórií má banán

 

Koľko kalórií má banán či šupka? – Koľko kalórií má banán?

Tropické ovocie, ktorý naší rodičia jedli len za hranicamia po prípade raz do roka. Áno hovoríme o banáne, ktorý sa stal symbolom revolúcie a toho, že mám hojnosť potravín. Celkovo slováci si banán na tanieri nevedia predstaviť. No krajiny pre ktoré ja banán základnou pestovateľskou plodinou ho bežne konzumujú v polievke, aleho ho smažia. My si takého jedlo neviem predstaviť.

Preds každý národ má najviac jedál z plodín, ktoré na jeho územi rásti po stáročia.

 

Vedeli ste, že banán lúpete zle! – Koľko kalórií má banán?

Veľa ľudí je presvedčených, že vedia ako sa lúpe banán. Kadžý chytí na banáne „stopku“ (tá časť, ktorá z neho trčí na ktorej je prichytený pri banánovniku) a odtrhnečasť a lúpe. No takto sa v skutočnosti banán nelúpe. Verte či nie, ale banán sa lúpe z druhej strany.Áno z tej strany kde to ide trocha tažšie a musímš si zašpiniť nechty od štavy, ale prečo je tomu tak?

V prvom rade sa tak banán lúpe kvôli tomu aby sa nepodusil. Ak tháte za jeho stopku tak si všimnite, že trocha pomližite časť banánu, Ale ak lúpete z druhej strany tak sa nič s toho nestane. Tak neprichádzate o estetickú krásnu ale údaje tak banán aj lepšie chutí a vraj neprichádza o cukor.

Už dávno pred nami to vymysleli opice. Tie takto banán lúpu už po tisícky rokovm a predsta je to vec, ktorú by sme sa od nich mali naučiť.

 

Prečo deťom? – Koľko kalórií má banán?

Vedeli ste prečo je banán najlepší najme pre deti a prečo ja taktiež dáva banán deťom. Banán neobsahuje veľa kalórií a má dostatok enerigie a vitanímov. Draslíku, horčíku ale aj iných vitamínov. Výhodov je však jeho hygienický charakter. Napríklad také jablko máš špuku na ktorú sa usadí pri neumytí veľa mikróbov. No mnoho detí nemá rád jablko so špukou a tak ošúpanie jablko stráca veľa vitamínov. To je práve jedna z nevýhod.

Napríklad, hružka aleb hrozno – tak to musíte umyt a dať do dózy aby sa nespučilo.
Perto je banán výodný pre deti a lebo ma vlastný obal a nie je nutné ho šúpať alebo umývať. A hlavne vždy chití skvele a preto ho deti milujú.
Samozrejme nemôžeme zabudnúť na to, že v základnej škole slúži banán aj ako bojová zbraň. Veď muží vedia, že ako deti používali banán ako pištoľ. Sranda!

 

Koľko kalórií má banán -  zo zahraničia

Koľko kalórií má banán – zo zahraničia

 

Geneticky modifikovaný banán? – Koľko kalórií má banán?

Áno banán je výplodom genetických zmien v labáku. V skutočnosti je banán menší a mí v sebe veľa semienok. Takéto ovocie by sa ťažko konzumovalo a ešte ťažšie predávalo masám spotrebiteĺov. Preto jeho genetická úprava priniesla výhody pre svetový trh a spotrebu.

Banán je dnes jedno z najviac konzumovaných ovocí. Jedia ho najme deti a starší ľudia ale svoje „uplatnenie“ si našiel aj u športovcoch a ľudí, ktorý sa snažia žiť zdravo. Keďže banán dodá telu dostatok vitamínou ako je draslík a horčík ale aj dostatok energie.

Sledujte naďalej naše kalórie a nutričné hodnoty

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *