Chutná Vareška

Koľko kalórií ma pizza

Koľko kalórií ma pizza?

Koľko kalórií ma pizza?
Tak isto ako aj ja, zrejme aj vy hodujete rôznym druhám pizz. Ja som osobne milovníčka každej pizze a dokonca aj s ananásom aj keď hawai pizza má veľa odporcou. 
Pozrite sa nižšie na tabuľku kalórie pizze. 

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

Energetická hodnota 890 kJ
kcal 223
Bielkoviny 9,2 g
Sacharidy 34 g
Tuky 6 g
Cukry 4 g
Nasýtené mastné kyseliny 1 g
Transmastné kyseliny
Mononenasýtené
Polonenasýtené
Cholesterol
Vláknina 2 g
Soľ 2 g
Voda
Vápnik
PHE 460 mg

 

Koľko kalórií ma pizza?

Máte radi pizzu ale neviete ako na ňu? 
Po prípade si chcete doma pripraviť vlasnú oroginálnu pizzu? Vyskpšajte naše recepty: 

 

Koľko kalórií ma pizza

Koľko kalórií ma pizza

 

 

Svetový poklad ktorý sa konzumuje na všetkých svetadieloch a kontinetoch. Jedia ho krestania, židia, moslimovia ale aj iné náboženstva. Konzumuje sa po celý rok cez všetký ročné bdobia no výnimkou nie sú ani sviatky. Milujú ho deti dospelý aj ale starší ľudia.

Jediné jedlo ktoré si našlo svojích odporcov dokonca aj v zákonoch či legislatívach. Jeho ananásova verzia sa stala politickou otázkou na základe ktorej vznikla politická strana, ktorá ju chcela zakázať.

 

Viete o aký pokrm ide? – Koľko kalórií ma pizza?

Kto to uhádol tak vie, že ide o pizzu. Svetoznámy pokrm ktorý si získal srdica miliardy ľudí a preto sa aj pýši o jedno z najviac konzumovaných jedál na svete s tisíckami receptov. Na slano na saldko s rôznymi prílohami, mäsom, drezingami, zeleninou, ovocím, topingom, čokoládami, pizza so zmrlinou.

Piza môže byť pripravovaná v obyčajnej kuchynskej rúre, na pekáčy, na panvici, v piekcke, v peci alebo dokonca ju viete pripraviť na platničke v prírode doma ale aj dokonca na kapote auta. Stačí k tomu dobre horúce počasie a intezíve žiarenie slnka.

Každý z nás pozná ako si vojaci pripravovali vajíčka na kapote.

 

Väčšinu žien však zujíma pizza nie len s toho ako ju dokážu pripraviť a ako chutí, ale najme s otázky jej kalórií. Pizza je pokrm, ktorý nás láka skvelou chuťou, ktorá je neodolateľná. Perto mnohé ženy sa snažia minimalizobať dopad kalorí na ich psotavou. A to rôznymi variantami pizze a jej prísad.

Áno pizza má veľa kalóriía preto je to pre niektoré ženy vázva ju konzumovať ale najme pripraviž verziu, ktorá je zdravá. Na konci tohto textu máte recept na zdravú pizzu.

 

Umelá mrazená pizza?

Na práve na túto pizzu by ste si mali dávať pozor. Nejde skutočne o nejakú pizzu, ale len o martkeitngový produkt, ktorý sa ná snažia presvedčiť, že ide to plnohodnotnú pizzu. Áno je veľmi pohodlné ísť do obchodu a kúpiť si niekoľko mrazený píz, ktoré môžeme konzumovať kaedykoľvek a nemusíme chodiť do pizzerie. (Koľko kalórií ma pizza)

Ale je to podvod na spotrebiteľoch.
Cesto na mrazenej pizzi je z prášku. Paradajková omáčka nikdy nevidel páradajky, teda neobsahuje ani kúsok paradajky. Syr tak ten je taktiež z prášku a je to dokonca to navjiac umelé na pizzi. Je to nzdravé a ja sa stále čujduje ako to môže niekto predávať a že to je vôbec dovolené. Prepáčte ale je to mrazený pokrm ktorý patrí do koša a nie do úst.

 

Koľko kalórií ma pizza recept

Koľko kalórií ma pizza recept

Recept zdravej pizzi:
Namiesto cesta môžete použíť nastrúhané zemiaky do ktorých vmiešate vajíčko, trocha soli a čiernho koernia. Môžete taktiež použíť aj oregano alebo pizza korenie.
Vyberiete si najväčši panvicu ak máte. Ak máte menšiu tak pizza bude menšia, ale to nevadí spravíte jej viac.Na panvicu si dáte trocha oleja a rovnomerne rozložíte zemiaky. Počkáte tak 5 až 8 minút podľa hrúbky zemiakov a pridáte paradajkovú zmes, ktorá prirodzene patrí na mezaiky následne všetko podĺa chuti. Šunku, paradjky, syrm pizza korenie a oregano.

Takto mýte rýchly receptom ktorý neobsahuje veľa kalórií a je jednoduchý na prípravu. Dobrú chuť priatelia.
No tak teda už viete koľko kalórií ma pizza? 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *