Chutná Vareška

Koľko kalórií ma vajce

Koľko kalórií ma vajce?

Vajíčka si pripravujem spolu s mužom pár krát do týždňa a to najme sobotu a nedeľu. 
Odporúčam vám navšíviť aj tieto stránky pre viac informácií: 

 

Koľko kalórií ma vajce?

NUTRIČNÉ HODNOTY

Energetická hodnota 571 kJ
kcal 136
Bielkoviny 13,2 g
Sacharidy 1,3 g
Tuky 1 g
Cukry
Nasýtené mastné kyseliny
Transmastné kyseliny
Mononenasýtené
Polonenasýtené
Cholesterol 476 mg
Vláknina
Soľ
Voda
Vápnik
PHE 642 mg

VITAMÍNY

Vitamín B1 áno
Vitamín B2 áno
Vitamín B3 áno
Vitamín B5 áno
Vitamín B6 áno
Vitamín B7 áno
Vitamín B17 áno
Vitamín A, D, K, E áno

MINERÁLNE LÁTKY

Mangan áno
Selen áno
Železo áno
Horčík áno
Fosfor áno
Meď áno
Draslík áno
Sodík áno
Vápnik áno
Jód áno
Zinok áno
   

 

Napríklad ja používam vajíčka, alebo skôr škrupiku z vajíčok na umývanie a drhnutie pripálených riadov. Ale vajce je vhodné aj nechty, vlasy, imunitu či znáženiu krvného tlaku.

 

koľko kalórií ma vajce

Koľko kalórií ma vajce?

 

Už stovky rokov my a naší predkovia konzumujeme vajíčka s cieľom nasítiť náš žalúdok. Vajíčka sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho jedálnička a preto si väčšina slovákov nevie predstavť raňajky, desiatu, obed, olovrant či večeru bez vajíčka.

Ako už uvádzam vyššie vajíčka jeme už stovky rokov nakoľko sa stali prirodzenou súčasťou chovu už stáročia do zadu. Chov spracovanie ale aj spôsob konzumácie ovplyvňuje kalórie vajíčka.

 

Príprava vajíčok – Koľko kalórií ma vajce?

Vajíčka sme si zamilovali na desiatky spôsobov. Milujeme ich ako varené na tvrdo ale aj na mäkko. Vaíčka milujeme aj na spôsob volského oka, ale najme v polievkach, na mäse či jednoducho surové. Áno niektorý ľudia milujú surové vajíčka, ktoré konzumujú surové na ex. Teda ich na rýchlo prehltnú. Robia to najme športovci a tento sôsob konzumácie ste mohli vidieť u amerických športovcov ktorý hrajú ragby. Teda americký futbal.
Nezabúdajte však na to, že príprava vajíčok ovplyvňuje kalórie.

 

Koľko kalórií ma vajce

Koľko kalórií ma vajce?

 

Finta pri ich lúpaní? – Koľko kalórií ma vajce?

Áno aj vy nemáte rady, ak musíte lúpať vajíčko. Ja to priam neznášam preto na mojom jedálničku len tak často nenájdete uvarené vajce. Nemám rád tu blanku, ktorá je medzi vjíčkom a škrupinkou, Ale je tu jednoduchá finta ako vajíčko olúpať.

Stačí ak položíte vajíčko horizontálne napríkad na denko/lopárik a jemne ho pritlačíte aby prasklo. Potom ho smerom v pred popraskáte o dosku a potom aj kraje. Môžete opakovať tak aby pekne popraskalo z oboch strán. Potom sa vajíčko jednoduho lúpe a odlupuje sa aj tá blanka. Prečítajte si aj odsek nižšie a zistite ako vajíčko uvariť tak aby sa lúpelo o niečo jednoduchšie.

 

Tipy pri varení

Lúpeanie vajíčka nemusíme mať rady ako som už vyššie spomínala.
No existujú spôsoby ako vajíčko zmäkkšiť pri lúpani alebo ho dokonca spraviť kerhkým.

Existujú tri zaručené spôsoby.

Jedným spôsobom je jednoducho prisipať do vody soľ. Soľ spraví to, že reaguje na škrupinky a olsabuje ju a teda sa stáva to, že škripinka je slabšia a jednoduchšie a vajíško lúpe.
Podobný a teda druhý postup je naliať vo vody ocot. Dobre vieme ako ocot pomáha k lámaní kostí a teda škripinka z vajíčka mu nerobí problém.

Tretí spôsobom je dať k varenie sklenený poldecák. Vraj to pomáha no niektorí tvrdia, že je potrebné dať kvalitný sklenený pohárik dokonca až starší kryštálovy po babke. Škoda toho nového.

V tomto prípavku sme tocha odobočili od podstavy ale pvne verím, že som pomohla s pár fintamia že teraz vajíčko a jeho kalórie nebudú žiaden problém.
Takže koľko kalórií ma vajce?

 

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *