Marhule na kvas recept

Marhule na kvas – recept doma Ak máte povolenie a chcete si doma pripraviť pálený alkohol tak nižšie nájdete návod ako na to. Marhule alebo akékoľvek ovocie si dôkladne umyjeme a zbavíme ho nečistôt. Takto očistené ovocie Pretlačíme.

Tu je dôležité, že obočie zbavíme vzduchu. Pre dobré skvapalneného ovocia najme u marhuli používam enzým zvaný Distizym FM. A to v pomerne 50 ml na 100kg ovocia.Enzýmov zvýšime kvalitu kvasenia a tým pádom aj kvalitu páleného alkoholu.

 

Marhule na kvas

Do uzatvaretelnych nádob pridáme pretlačene ovocie. Plníme Max 80% nádoby aby sa mali kde vypracovať alkohol. Môžeme použiť kvasinky. Je to rýchlejšie a bezpečnejšie.Kvasinky pridávame len pri teplote 18-20 stupňov celzia.

Ja používam kvasinky „Oenoferm Freddo 20-25g na 100kg ovocia. Ovocie potom silno uzavrieme (hermaticky) do nádoby v ktorej budeme kvasiť. Nezabudnite pridať kvasnú zátku.Skladujeme 3 až 5 týždňov v miestností kde je 16 – 18 stupňov celzia.Na zdravíčko.

 

Marhule na kvas
Marhule na kvas recept

 

K príprave mi pomohlo aj video z internetu.

Ako robíme kvas na pálenku. vlog_100

Marhule na kvas – recept doma

Ak máte povolenie a chcete si doma pripraviť pálený alkohol, nižšie nájdete návod ako na to.

  1. Marhule alebo akékoľvek ovocie si dôkladne umyjeme a zbavíme ho nečistôt.
  2. Pretlačíme ovocie, zabezpečíme, aby bolo obočie zbavené vzduchu. Pre skvalitnenie kvasenia používam enzým zvaný Distizym FM. Na marhule používam približne 50 ml enzýmu na 100 kg ovocia. Tieto enzýmy zvýšia kvalitu kvasenia a výsledne aj kvalitu páleného alkoholu.
  3. Do uzatvárateľných nádob pridáme pretlačené ovocie. Nádobu naplníme maximálne do 80% jej kapacity, aby sa mal kam vytvoriť alkohol. Ak chceme, môžeme použiť kvasinky, čo je rýchlejší a bezpečnejší spôsob. Kvasinky pridávame pri teplote 18-20 stupňov Celzia.
  4. Odporúčanou dávkou kvasiniek je “Oenoferm Freddo” v množstve 20-25 g na 100 kg ovocia. Po pridaniu kvasiniek dôkladne uzavrieme nádobu, aby sa zabránilo prístupu vzduchu. Nezabudnite priložiť kvasnú zátku.
  5. Uchovávame kvasenie 3 až 5 týždne v miestnostiach s teplotou 16 – 18 stupňov Celzia.

Na zdravie!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *