Neuveríte ako sa to pripravuje. Americký steak na 3 spôsoby..

Americký steak na 3 spôsoby

Neuveríte ako sa to pripravuje. Americký steak na 3 spôsoby..

Americký steak je známy svojím bohatým a pravou chutou. Tu sú tri spôsoby, ako pripraviť americký steak:

  1. Grilovaný steak: Predhrejte gril na vysokú teplotu. Steak osolte a okorente podľa chuti. Položte steak na horúci gril a grilujte ho podľa preferovaného stupňa prepečenia – napríklad 2-3 minúty na každej strane pre stredne prepečený steak. Dôležité je pravidelne obracať steak, aby sa pekne spekli všetky strany. Po dopečení nechajte steak pár minút oddýchnuť, aby sa mäso uvoľnilo, a potom ho môžete podávať.
  2. Panvický steak: Na panvici s vyšším okrajom zohrejte olej alebo maslo na stredne vysokú teplotu. Položte steak do horúcej panvice a pečte ho podľa preferovaného stupňa prepečenia – napríklad 3-4 minúty na každej strane pre stredne rare steak. Po dopečení odložte steak na tanier a nechajte ho oddýchnuť asi 5 minút pred podávaním.
  3. Pečený steak: Predhrejte rúru na vysokú teplotu (napríklad 230 °C). Steak osolte a okorente podľa chuti. Do horúceho hrnca alebo pekáča dajte trochu oleja a položte steak. Pečte steak podľa preferovaného stupňa prepečenia – napríklad 10-12 minút pre medium steak (v závislosti od hrúbky kúsku mäsa). Po dopečení nechajte steak odpočinúť ešte niekoľko minút pred podávaním.

Nezabudnite, že doba pečenia sa môže líšiť v závislosti od hrúbky kúsku mäsa a vašich osobných preferencií. Dôležité je sledovať stupeň prepečenia a pravidelne kontrolovať teplotu mäsa pomocou teplomeru na mäso. Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *