Chutná Vareška

Pečená mrkva kalórie

Pečená mrkva kalórie a nutričné hodnoty (BMI)

Pečená mrkva kalórie

Každý z nás miluje mrkvu na desiatky spôsobov. Mrkva je po chutný ale najme zdravý pokrm. Stále nás učia o tom, že mrkva je zdravá na oči. To je síce pravda, ale museli by sme ju jesť po kilách, čo nikto nebude a tak teda jej účinky v našom stravovaný na zdravé oči a lepší zrak su zanedbateľné. To však ju neradí na stupienok zlých potravín. Práve naopak!

Čo veštko vieme pripraviť z mrkvy by sa dalo hádam rátať na stovky jedál. Mrkvu sme si obľúbili ako surový pokrm, varené, smaženú, vyprážanú parenú, obaľovanú ale najme milujeme pečenú mrkvu.

Pečená mrkva neobsahuje síce veľa vody a nie je tak voňavá ako tá čerstva ale stále obsahuje dostatok lánok pre náš organizmus. Hovoríme najme o vyššie uvedených vitamínoch ktoré su pre nás prospešné. Ukážme si ako si zdravo pripraviť pečenú mrkvu.

 

Pečená mrkva kalórie

Pečená mrkva kalórie

Príprava: Pečená mrkva kalórie

Chutný spôsob ako pripravi pečenú mrkvu v pár krokoch a nenadrieť sa.

Budeme potrebovať:

  • mrkvu
  • maslo
  • soľ
  • vegetu
  • zemiaky

Ide o jenoduchý recept pečenej mrkvy v rúre.
Teda ako prvé si ušupene mrkvu, ktorú dôkladne umyjeme. Následne ju pod uhlom nakráhame na kolieska. Podobne ako šalátovu uhorku. Ak vám nevyhovuje takto nakrájať mrkvu tak ju môžete jednoducho nakrájať na klasické kolieska alebo na plátky.

Taktiež si očistáme zemiky a tie taktiež nakrájame na kolieska. Avšak ak máme veľke zemiaky, tak prekrojte koliesko zemiaku na polovičku.
Takto nakrájanú zeleninu dajte do misky a pridajte trocha oleja, kuchynskú soľ a vegetu. Následne zeleninu dajte na vymastený plech a na vrch pridajte pár kociek masla. Podlejte decom vpody alebo vývarom.

Zakryjte plech dôkladne alobalom. Pečte na 160 stupňov celzia po dobu 30 minút. Pred koncam cca 5 minút poukladajte kocky masla na vrch a dopečte odkryte bez alobalu.
Dobrú cuť priatelia.

Tip redakcie:
Vedeli ste, že mrkva má veľa výhod, ktoré môžete použiť vo všednom živote.
Napríklad pri vyprážaných rezňoch, keď ich samžíte tak pridajte do oleja pár vyšší koliesok (válčeky) mrkvy. Tým sa stane to, že sa vám olej tak rýchlo neprepraží a vďaka betakaroténu sa obal rezňou stane farebne krajší.

 

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *