Chutná Vareška

Pečeňové halušky do polievky recept

Pečeňové halušky do polievky

Pečeňové halušky do polievky recept.
Pečeňové halušky ako ich nepoznáte, ochutnajte tie naše. Chutné a kvalitná príprava na každý deň pre vás. Zasíti to celú rodinu a pochutnajú si na tom aj deti.halušky

Na prípravu pečeňových halušiek budeme potrebovať:

 • Kuraciu alebo bravčovú pečeň – 150 gramov-
 • Pšeničnú krupicu ( Detská dehydrovaná) – 100 gramov
 • Soľ na dochutenie halušiek
 • Slepačie Vajcia- 2 kusy
 • Voda

 

Postup: Pečeňové halušky do polievky recept

Kuraciu alebo bravčovú pečienku si hned na začiatku umyjeme a zbavíme ju nečistôt. Po umytí pečeň odblaníme a ostrým nožom ju nakrájame najjemnejšie ako môžeme .

 

 1. Do jemnučko nakrájanej pečienky pridáme 2 slepačie vajíčka.
 2. Pripravíme si ponorný mixér, ktorí nám pomôže rozmixovať lepšie vajíčka a taktiež budú halušky „ na oko „ krajšie a predovšetkým bez väčších a menších kúskov pečienky
 3. Do postupu zakomponujeme Pšeničnu krupicu, ktorú si vmiešame do misky z rozmixovanou pečienkou a vajíčkami. Cesto, ktoré nám vzniklo kombináciou pečienky, vajíčok a krupice necháme chvíľočku postáť. Krupica nám nabobtná.
 1. Cesto necháme chvíľu postáť. My si zatiaľ pripravíme hrniec s vodou a soľou. Vodu privedieme do varu a odstáte cesto pomaličky lyžičkou kladieme do hrnca s vodou .
 2. Postupne si pomocou lyžičky vložíme aj poslednú halušku. Vo finále pečeňové halušky varíme cca 5 až 10 minút.
 3. Po 10 minútach vodu scedíme cez vopred pripravené sitko. Halušky môžeme podľa chuti osoliť a okoreniť

 

Pečeňové halušky do polievky recept

Teraz si už len pripraviť kvalitný kurací vývar, ktorí pridaním pečeňových halušiek okorení ešte viac chuť .

Prajem vám rýchle a neúnavné varenie.

Pečeňove halušky nutričné hodnoty na 100 g

 • Energia 625 kj
 • Bielkoviny 13 g
 • Sacharidy 19 g
 • Tuky 3 g
 • Vláknina 0 g
 • Soľ 2 g
 • PHE 630 mg

Kuracia či bravčová pečienka je vynikajúcim pomocníkom na výrobu nielen tradičných pečeňových halušiek od babičky. S pečienky môžeme ďalej vyrábať aj pečeňové knedličky, ktoré sú populárne najme v Českej republike ( Játrové knedlíky). Ide tak o tradičnú kuchyňu našich „bratov“. Akákoľvek pečienka je nielen zdravá ale aj chutná .

 

Domáce pečeňové halušky od Babičky – Pečeňové halušky do polievky recept

Každý z nás má rád určite kurací vývar. Kurací vývar jednoducho má chuť a dodáva taktiež silu pre náš organizmus. Konzumujeme ju keď sme prechladnutý. Dávame si ju po „opici“, keď to extrémne silno preženieme s alkoholom. Kurací vývar jedávame tradične rezancami. Dnes máme na výber množstvo druhov cestovín. Hrubé, tenké, vaječné či bezvaječné.

 

Dá sa polievka jesť bez cestovín? Áno dá

V pamäti mám moju babičku, ktorá do kuracieho vývaru dodávala ďalšiu dobrotu. Tou dobrotou boli nezameniteľné pečeňové halušky, ktoré chutili určite lepšie ako rezance. Nedeľu som mal rád z dôvodu leňošenia a nič nerobenia. Ďalším dôvodom bol obed u mojej babky.

Tešil som sa hlavne na vývar a ešte viac na pečeňové halušky. Kombinácia dvoch nezameniteľných chutí v jednom vývare. Jedného krásneho dňa som sa rozhodol, že tento unikátny recept a prípravu pečeňových halušiek musím vedieť. V Nedeľu som už neleňošil.

 

Rozhodol som sa, že Babke pomôžem. Nielen, že som pomohol, ale taktiež som sa tento geniálny a hlavne úplne jednoduchý recept naučil.

Myslel som si, že to bude naozaj ťažké a ja to jednoducho vzdám. Recept ma však prekvapil. Bolo to rýchle a jednoduché aj pre kuchárskeho začiatočníka akým som bol ja. Výroba pečeňových halušiek je jednoduchá a taktiež zábavná. Odvtedy pečeňové halušky do kuracieho vývaru nesmú jednoducho nikdy chýbať. Čí už je Pondelok alebo Nedeľa . Preto vám v nasledujúcich riadkoch opíšem v jednoduchosti nezameniteľný, rýchli a jednoduchý recept, ktorý zvládne každý jeden začiatočník.

 

 

Tradičné jatrové knedlíčky

Pevne verím že som vám pomohol s prípravom nedeľného obedu. A verím že vám to bude chutiť. Pre ďalšie skvelé recepty seldujte náš blog o jedle.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *