Chutná Vareška

Polievka ako hlavné jedlo

Polievka ako hlavné jedlo?

Polievka ako hlavné jedlo dňa? Aj takéto otázky nám chodia do komentárov tak preto sme na ne spravili tento krátky príspevok. Prečo si pripraviť rýchly recept.

 

Polievka ako hlavné jedlo?

Včera sme na našej hostine mali menšiu kuriozitu a to tým že sme ako hlavné jedlo nemali polievku. Čo mne konkrétne nevadilo ale hosťom to teda jedno nebolo. Mali sme osem porcií jedla. To nikto nepochválil ale vadila im tá polievka.

Avšak nevadí.
Polievka ako hlavné jedlo je veľmi dôležitá najme pri väčších oslavách ale najme na svadbe. Proste bez polievky to nieje ono. Ako sa hovorí polievka je základ (grunt). A to bolo vidieť hostia potrebujú do tela dostať niečo teplé a mastné aby ich zahrialo a najme aby im vymastilo žalúdok pre pitím alkoholu.

 

Vite bez alkoholu na svadbe to nie je ono a ta samozrejme ako sa hovorí polievka je základ takže ani bez polievky.

 

Ako spraviť polievku ako hlavné jedlo?

Ak ste už na svadbe alebo na nejakej hostine po prípade už len tak spontálne doma. A chcete mať polievku ako hlavné jedlo potrebujete ju spraviť trocha sýtejšiu a taktiež to nemôže byť akákoľvek polievka.

 

Je dobré podávať polievky ako sú hustá paradajková s pečivom a oreganom. Taktiež je dobrá guľášová polievka s hovädzím mäsom a klobáskov do ktorej dáte taktiež aj zemiaky. Alebo guľáš či už hovädzá alebo z diviny. Neodporúčam bravčový guľáš to fakt nie.
Taktiež môžete uvariť iné polievky, ktoré sú husté a ktoré ľudí nasýtia.

To je to hlavné nemusí to byť jedná s polievok, ktoré som uviedol vyššie. To nie..
Hlavne aby bola sýta ako som už písal. Avšak najčastejšie sa používajú tieto polievky.

 

Polievku ako hlavné jedlo môžete použiť aj hustú cesnakovú polievku so syrom. Ktorá je zväčša silná ale taktiež môžete použiť aj rybaciu polievku. Avšak tú neodporúčam. Keďže nie každý šéf kuchár ju vie pripraviť tak aby bola chutná.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fuHRxlGlZqU

Samozrejme všetko je to na vás. Je to vaša voľba nie moja. Ak chcete nejaké tie rady tak môžete mi zanechať komentár pod článkom. Budem veľmi rád.

Prečítajte si kedy je polievka mútna.
Alebo domáce pečeňové halušky.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *