Chutná Vareška

Polievka je základ

Polievka je základ?

Polievka je základ?

To čo si veľa kuchárov ale aj žien v domácnosti uvedomuje je to že polievka je základ. A to najme v domácnosti, kruhu rodiny ale aj na oslavách a svadbách. Polievka je asi najdôležitejší pokrm na našej kultúre. Ja viem že najme halušky a iné jedlá. Ale prídete na oslavu a dostanete len predjedlo a hneď druhé jedlo bez polievky.

No sami musíte uznať že to nieje „košér“ (nie, nie som žid). Polievka je proste základ a nemala by nikde chýbať.

 

Polievka je základ?

No v prvom rade je to našou kultúrou a našimi zvykmi v ktorý sme vyrastali.
Je to proste tak a ja si myslím že to je tak dobre. Polievka bola odjakživa najlepším pokrmom Slovákov. Či už išlo o nejaké paradajkové polievky alebo zeleninové. No ale nemôžeme zabudnúť aj na vývary, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou nás na našej kuchyne. Treba taktiež poznamenať na skvelú chuť slovenskýchh kuracích polievok alebo hovädzieho vývaru.

 

Takže to je niečo čo je fakt.

Polievka ako kuracia alebo iná má svoje výhody. Je to najme tým že dokáže premastiť žalúdok. A napomáhať k tráveniu. Dobrému fungovaniu organizmu a taktiež aj zahriať v chladných dňoch. Čo je super výhoda podľa môjho názoru.

 

Polievka je základ

Polievka je základ

 

Taktiež netreba zabúdať na to že polievky mnohokrát obsahujú zdravé vitamíny a minerály. Ktoré sú pre nás prospešné a pomáhajú nášmu organizmu.
Preto sa stali všeobecne polievky najlepším pokrmom pre mňa a moju celú rodinu.
Neprekvapuje ma ani to že v niektorých reštauráciách nevedia pripraviť dobré, chutné ale najme kvalitné polievky. Keďže ja si myslím že pripraviť kvalitnú polievku tak to je docela umenie.
A stojí to zato vedieť niečo takéto pripraviť.

 

Som rád za to že viem pripraviť zdravé a chutné polievky. Ale nie len ja ale aj moja žena, ktoré sa to taktiež darí a prste vie pripraviť fakt niečo chutné a zdravé.

Odporúčam túto polievku:

Odporúčam vám aj: Ako dlho varíme kuraciu polievku?.
Polievka je základ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *