Chutná Vareška

Slané muffiny (salty cupcakes)

Slané muffiny (salty cupcakes)

Slané muffiny (salty cupcakes)? Tak som tu opäť so skvelým receptom na slamé muffiny. Na tento recept potrebujeme: plech na muffiny, košíčky (alebo papier na pečenie), miska, varecha na miešanie.

 

Ingrediencie ja som použila na slané muffiny (salty cupcakes):

  • pol balenia jemného tvarohu
  • pol balenia hrudkovitého tvarohu
  • 6 vajíčok
  • čerstvú pažítku
  • 1 zelenú papriku
  • lyžicu bryndze
  • 1 balenie cottage syra
  • 2 lyžice smotany
  • pol balenia údeného toffu

Postup:

Chcela som spraviť chutné slané raňajky a to mi aj vyšlo. Prv som si nakrájala všetko čo je vypísané v surovinách. No je na každom akú má fantáziu, čo nájde v chladničke a čo použije. Nebojte sa experimentovať. Do slaných muffinkov sa hodí ozaj všetko. Osvedčilo sa nám to viackrát a sú vážne skvelé! Či už na raňajky alebo na večeru. Sú extra rýchle a výborne.

Začala som tým, že som si z chladničky vybrala všetko, čo mi prišlo vhodné do muffinkov použiť. Papriku som nakrájala na malé kocky, čerstvú pažítku na malinké pásiky, toffu taktiež na kocky. Všetko som to dala do jednej misy a postupne pridala všetko ostantné.

Slané muffiny (salty cupcakes) - postup

Môj postup k muffinám

 

Slané muffiny (salty cupcakes)

Je potrebné všetko poriadne premiešať, aby sa nám prepojili chute. Muffinky môžu mať riedšiu konzistenciu- ako môžete vidieť na fotke, no osvedčila sa nám aj tuhšia, ale keďže máme radi vajíčka tak ich dávame čím viac- tým lepšie! Ak máme „cesto“ pripravené, nachystáme si plech na pečenie muffinkov, do ktorého naukladáme košíčky. Ak práve nemáte košíčky doma, nestresujte.

Nstrihajte si z papiera na pečenie štvorce so stranou cca 10-12cm. Tie vložime po jednom do plechu a naskladáme/ nakrčíme aby nám to sedelo. Dá sa to ešte takto, že si vezmeme pohár alebo šálku a tú si zospodu obalíme naším kúskom papiera na pečenie. A vualaa, košíčky sú na svete! Tie naplníme našou pripravenou hmotou do 3/4.

 

Slané muffiny (salty cupcakes) výsledok - plech

Plech s mojou prácou – Slané muffiny (salty cupcakes)

 

Pečieme pri teplote 190 stupňov cca 15-20 minút. To, či sú muffinky hotové, skúšam špáradlom. A takýto vásledok mi vyšiel naposledy. Sľubujem, že sú chutnejšie ako vyzerajú na fotke.

 

Slané muffiny (salty cupcakes) výsledok

Výsledok mojej práce na muffinkách

Dobrú chuť! 🙂

Pripradajú vám tieto muffiny slané? Nevadí! Mám pre vás sladkejšiu variantu a to vo forme torty. Odporúčam vám najrýchlejšiu a najjednoduchšiu tortu.

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *