Chutná Vareška

Vynikajúci hovädzí stroganov

Vynikajúci hovädzí stroganov chutný receptík

Vynikajúci hovädzí stroganov chutný receptík? Ako som ho pripravila ja?

Každy z nás miluje skvelé a chutné jedlá, ktoré nás o to viac zasýtia. Dnes som si pre vás pripravila môj recept na vyníkajúce hovädzie stroganov.

Je to môj vlastný chutní receptík, ktorý často varím doma a moje okolie si ho vždy chváli, tak verím že bude chutiť aj vám. Jeto ľahký recept ktorý zvládne každý milovník dobrého jedla. Poďte spolu s nami pripraviť toto jedlo a za menej ako 40 minút máte chutné jedlo pre celú rodinu.

 

Budeme potrebovať: (trocha viac ingrediencií ale niektoré sú na marinádu)

 • 350 gramov hovädzieho mäsa – ideálne od lokálneho predajcu,
 • 1 kus väčšej cibuľky,
 • 1 PL masla,
 • 3 deci vývaru,
 • 4 PL smotany na varenie ideálne 30% a viac,
 • kyslé uhorky,
 • 1 ČL horčice,
 • 2PL paradjakového pretlaku,
 • štipka kuchného cukru.

Marináda:

 • soľ,
 • čierné mleté korenie,
 • 2PL olivového oleja.

 

Priprava: Vynikajúci hovädzí stroganov chutný receptík

Mäsko som si dôkladne umyla pod tečúcou vodou a nožom nakrájala na malé rezance. Mäsko som si trocha pri rezaní neklepala tupou stranou noža ak ho chete mäkkšie, ale nie je to nutné.

Mäsko som po narezaní dala do misky, pridala som kuchynskú soľ, mleté čierne korenie. Nechala som ho v chladničke aspoň na dve hodiny ideálne po celú noc. Nezabudnite sem tam miešať. Mäso môže pustiť vodu čo je dobré.

Na panvici som si zohriala masielko a pridala mäso. Mäsko som prudko restovala aby sa stiahlo. Potom som ho zakryla pokrievkou. Mäsko nemusíte podielvať pustí vlastnú šťavu. Nezabudnite pridať an drobno posekanú cubuľku prípadene ešte trocha dokoreniť pdoľa vašej chuti.

 

Takéto stroganv je ideálne podliať vývar, no ak ten nemáte tak do telej 3dcl vody prdiajte bujom a premiešajte. Takýto falošný vyvar je lepšíe než čistá voda. Múso podlejeme a pridáme ešte trocha predlatku a horčice. Stačí tak za lyzičku. Pridala som ešte trocha cukru a šľahačkovej smotany.

Všetko to dokladne povaríme a pred koncom prdiáme an jemne ansekanú kyslu uhorku. Ak by sa Vám zdal strogranov príliž hustý tak ho doriedte vývar, vodou alebo ja to robím štavou z uhoriek.

K takémuto obedu sa hodí ryža, ale je nepohrdnem ani americkými pečenými zemiakmi či cestovanami.
TIP na záver: môžete pridať aj predvarené hrýby alebo šampiňóny z konzervy. Ja ich osobne miluje v každom jedle.
Dobrú chuť.

 

[penci_blockquote style=“style-1″ align=“none“ author=“Klára“]“Óoo tak nič lepšie som už dlho nejdela. Ani som neverila, že hovúdzí stroganov môže byť tak chutný.“[/penci_blockquote]

 

Vynikajúci hovädzí stroganov chutný receptík

Vynikajúci hovädzí stroganov

Vynikajúci hovädzí stroganov chutný receptík

 

Aks a Vám zvýši hovädzia kosť,a lebo trocha hovädzieho mäso či mastné mäso. Môžeti si jednoducho pripraviť toto praitelia: Rýchly recept na hovädzí vývar.

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *