Chutná Vareška

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke?

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke?

Neviem ako vy, ale ja som veľka milovníčka syrov. Jedla by som syr aj každý deň niekedy s vínom alebo s pivom. Ale niekedy sa mi stane to, že sa mi syr pokazí skôr ako ho stihnem jesť. Isto sa aj Vám stáva to, že otvoríte syr a dáte si pár kuskov. No a potom naň nejako zabudnete.

No chuť dostane práve v tedy, keď už je očividné, že očí syr nie je dobrý. Proste sa pokazil. Neostalo mi nič iné  než ho vyhodiť. A tak som sa same seba pýtalo ako môžem predlžiť jeho trvanlivosť, alebo akho dlho vydrží?

 

Ako predlžiť trvanlivosť ovčieho syra?

Ako prvé by som na vašom mieste použila dózu. Ideálne kvalitnu dózu, ktorá je sklenená a ma gumené tesnenie. Tak skvele zabránime tomu, aby sa dnu dostal kyslík. Ak nemáte sklenené tak použijte obyčajnú dózu no pomôže aj fólia či papier na pčenie.

Najlepším skvostom na to je však vosková utierka. Áno dobre počujete, tá ideálne zabráni prístupu kyslíku, dá sa používať viackrát a má veľa benefitov. Čítam ďalej pod obrázkom.

 

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke - plesne

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke – plesne

 

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke?

No podľa mojích zistení všetko zavysí od syra. Syr ktorý je udený a dosť solený vydrží dlhšie. Tak bežný syr by vám mal vydržať niečo okolo troch dňoch. Ale ak si nieste istý tak maličku časť syru dajte na jazyk. Ak nie kyslý a nezpácha tak by mal byť jedlý. Ak nie tak si trocha posedíte na toalete.

 

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke?

Ako dlho vydrží ovčí syr v chladničke?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *