Bravčová krkovička v zemiakovom cestičku s pivným syrom a brusnicovou omáčkou

Bravčová krkovička v zemiakovom cestičku s pivným syrom a brusnicovou omáčkou.

Táto jednoduchá a chutná receptúra ponúka kombináciu jemnej bravčovej krkovičky, výrazného pivného syra a lahodnej brusnicovej omáčky. Tu je postup, ako si ju pripraviť:

Potrebné suroviny:

 • 4 kúsky bravčovej krkovičky (približne 200 g každý)
 • 4 zemiaky
 • 100 g pivného syra (odporúčame nejaký syr s výraznou chuťou)
 • 150 g brusníc (čerstvé alebo zmrazené)
 • 2 lyžice medu
 • soľ a korenie podľa chuti
 • olej na smaženie

 

Bravčová krkovička v zemiakovom cestičku s pivným syrom a brusnicovou omáčkou

Postup:

 1. Najprv si pripravíme zemiakové cestičky. Zemiaky ošúpeme a nastrúhame na hrubšom strúhadle. Osolíme a necháme chvíľu odstáť, aby vyliali prebytočnú šťavu.
 2. V hrnci zohrejeme olej a na panvici si pripravíme cestičky z nastrúhaných zemiakov. Každú stranu cestičky opečieme, kým nezískajú zlatistú farbu a nezmäknú. Potom ich odložíme na kuchynský papier, aby sa osušili.
 3. Medzičasom si pripravíme omáčku. Zmiešame brusnice a med v hrnci a na miernom ohni varíme, kým sa brusnice nerozpustia a omáčka sa trochu zahustí. Ochutíme soľou a korením podľa chuti.
 4. Na ďalšej panvici si rozohrejeme olej a osolíme a okoreníme každú stranu krkovičky. Opečieme ich na stredne vysokom ohni, kým vonkajšia strana nezíská zlatistú kôrku a vnútro nie je ružové. Trvanie pečenia závisí od hrúbky krkovičiek, takže odporúčame pravidelne pozorovať a meniť tepelnú úpravu podľa potreby.
 5. Keď sú krkovičky hotové, necháme ich krátko oddýchnuť na tanieri.
 6. Pivný syr nastrúhame na hrubšom strúhadle a osolíme ho.
 7. Na tanieri podávame krkovičku vedľa zemiakových cestičiek. Stretávajúce sa časti krkovičiek a cestičiek ozdobíme pivným syrom. Brusnicovú omáčku servírujeme ako prísadu alebo ju jemne polievame cez krkovičku.

Tento jednoduchý a lahodný pokrm je skvelým spôsobom, ako si vychutnať bravčovú krkovičku s trochou inovácie. Prijemnú chuť!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *