Paradajkova polievka je jednou z najobľúbenejších polievok u nás na Slovensku. Jej chuť je jemná, lahodná a osviežujúca, ideálna na príjemné letné dni, ale aj na chladnejšie obdobie. Okrem toho je tiež veľmi zdravá a výživná.

V jednej porcii paradajkovej polievky sa zvyčajne nachádza približne 100 až 150 kalórií, v závislosti od prípravy a prípadného pridania ďalších ingrediencií. Paradajky sú bohaté na vitamín C, antioxidanty a minerály, ktoré podporujú imunitný systém a zlepšujú trávenie.

 

Paradajková polievka – kalórie

Samotná paradajková polievka sa zvyčajne pripravuje z paradajok, cibule, cesnaku, zeleniny a byliniek. Môže byť prípravou s mäsom alebo bez mäsa, čo ju robí vhodnou aj pre vegetariánov a vegánov. Paradajková polievka je vyváženým jedlom, ktoré zasýti a dodá organizmu potrebnú energiu.

Takže ak si chcete dopriať lahodnú a zdravú polievku plnú vitamínov a minerálov, paradajková polievka je tou správnou voľbou. Môžete ju podávať ako prvé jedlo alebo ako hlavné jedlo spolu s chlebom či syrom. Veríme, že si ju obľúbite aj vy!

Podobné príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *