Paradajková polievka s cestovinou

Paradajková polievka s cestovinou je obľúbený recept, ktorý sa môže podávať ako hlavné jedlo alebo ako predjedlo. Je to vynikajúci spôsob, ako si pochutnať na čerstvých paradajkách a zdravých ingredienciách.

Tento recept je jednoduchý, rýchly a ideálny na jesenné a zimné dni, keď túžime po niečom teplom a chutnom. Pripraviť ju môžeme buď z čerstvých paradajok alebo z konzervovaných, čo robí tento recept veľmi prispôsobiteľným. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si pripravíme túto lahodnú paradajkovú polievku s cestovinou.

Ingrediencie:

  • 500 g zrelých paradajok (alebo 400 g konzervovaných paradajok)
  • 1 stredná cibuľa
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1 mrkva
  • 1 zemiak
  • 1 liter zeleninového vývaru (možno nahradiť vodou)
  • 150 g malých cestovín (napríklad kolienka alebo vocke)
  • 2 polievkové lyžice olivového oleja
  • Soľ a čierne korenie podľa chuti
  • Čerstvá bazalka alebo petržlenová vňať na ozdobu
  • (Voliteľné) 1/2 čajovej lyžičky sušenej oregánovej bylinky
  • (Voliteľné) Parmezán na posypanie

 

Paradajková polievka s cestovinou

Postup:

  1. Príprava surovín Začneme tým, že si všetky ingrediencie pripravíme. Ak používate čerstvé paradajky, odporúčam ich najskôr umyť a spažiť v horúcej vode na niekoľko minút, aby sa ľahko lúpané. Potom ich olúpte a nakrájajte na malé kúsky. Ak sa rozhodnete použiť konzervované paradajky, môžete ich priamo vložiť do hrnca.
  2. Praženie cibule a cesnaku Na strednom ohni rozohrejte olivový olej v hlbokom hrnci. Pridajte nadrobno nakrájanú cibuľu a restujte ju, kým nezačne sklovatieť. Potom pridajte nasekaný cesnak a krátko spolu s cibuľou pražte, približne 1 minútu, aby sa uvoľnila aróma.
  3. Pridanie zeleniny K cibuli a cesnaku pridajte nakrájanú mrkvu a zemiak, ktoré ste predtým umyli a olúpali. Všetku zeleninu dobre premiešajte a nechajte ju pozvoľna variť asi 5 minút, aby sa chuť ingrediencií spojila.
  4. Zalievanie vývarom Po uplynutí tejto doby pridajte do hrnca nasekané paradajky spolu so zeleninovým vývarom. Zmes priveďte do varu. Ak máte radi polievku s hustejšou konzistenciou, môžete ju variť trochu dlhšie alebo rozmixovať.
  5. Dochucovanie a varenie Keď začne polievka vrieť, pridajte soľ, čierne korenie a voliteľne aj sušené oregano. Znížte teplotu a nechajte polievku variť asi 15-20 minút, aby sa chute spojili a zelenina poriadne zmäkla.
  6. Pridanie cestovín Po 15-20 minútach pridajte do polievky malé cestoviny. Nechajte ich variť podľa pokynov na obale, zvyčajne asi 8-10 minút. Cestoviny by mali byť al dente, teda pevné na skus.
  7. Servírovanie Keď sú cestoviny uvarené, skúste polievku a prípadne dochuťte soľou a korením. Podávajte horúcu paradajkovú polievku do hlbokých tanierov, ozdobte ju čerstvou bazalkou alebo petržlenovou vňaťou. Ak máte radi syry, môžete polievku posypať strúhaným parmezánom.
  8. Tipy na podávanie K polievke je skvelé pridať čerstvý chlieb alebo croissanty, ktoré si môžete namáčať do lahodnej paradajkovej polievky. Môžete tiež experimentovať s prídavkom strukovín, ako sú cícer alebo fazuľa, pre zvýšený obsah bielkovín.

A tu je váš recept na chutnú paradajkovú polievku s cestovinou. Dúfam, že si túto polievku zamilujete tak ako mnoho ďalších a že sa stane stálou súčasťou vašich jedálničkov! Bon appétit!

Podobné príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *