Chutná Vareška

Zapekané palacinky so syrom a šunkou

Zapekané palacinky so syrom a šunkou

Zapekané palacinky so syrom a šunkou. Ja ich robím často lebo su vhodné aj pre deti a môj muž sa ich nevie prejsť. Ale robím ich rada aj preto lebo am to baví. pri tomto jedle si odýchnem  zresetujem halvu.

 

Slané zapekané palacinky

Na prípravu potrebujeme :

  • 200 gramov hladkej pšeničnej múky  (môžeme použiť špaldovú, celozrnú.. )
  • 2 lyžice masla
  • 5 vajíčok
  • štipka soli
  • 1 a pol hrnčeka mlieka
  • 50 mililitrov slnečnicového oleja ( môžeme použiť olivový )

 

Zapekané palacinky so syrom a šunkou

Prichystám si nádobu v ktorej zmiešam hladkú pšeničnú múku so soľou. Pridám 2 lyžice rozpusteného masla a premiešam. Vo vedľajšej miske si poriadne rozšľahám vajíčka. Následne ich pridám k zmesi a premiešam. Pridám hrnček a pol mlieka a znova premiešam. Úplne na záver do cesta pomaly vmiešam olej, ktorý nám zaručí to, že palacinky nám na panvici neprihoria aj bez použitia oleja.

Prichystám si panvicu, na ktorej budem pražiť palacinky. Pražím po jednej, dokiaľ neminiem všetko cesto. Palacinky pražím úplne tenučké. Keď mám všetky vypražené, naplním ich tým, čo máme doma a na čo máme chuť. Väčšinou ich plním syrom, šunkou a kukuricou.

Keď ich naplním, tak ich zrolujem. No môžeme použiť úplne hocičo. Keď mám palacinky naplnené a zrolované, prichystám si plech alebo zapekaciu misu. Vysteliem ho papierom na pečenie a naukladám doň naplnené palacinky natesno k sebe.

Pred pečením ich ešte posypem strúhaným syrom a vložím do rúry predhriatej na 180°. Pečiem cca 20 minút, pokiaľ palacinky nechytia farbu. Prajem dobrú chuť.

 

Zapekané palacinky so syrom a šunkou

Zapekané palacinky so syrom a šunkou

 

Ak Vám tak strašne chutia palacinky ako mne tak navštívte stránku aj s týmto receptíkom: pomarančové palacinky bez vajec.

[penci_recipe]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *