Chutná Vareška

Mrkvová polievka s kokosovým mliekom

Mrkvová polievka s kokosovým mliekom

Akákoľvek mrkvová polievka je zdravá na oči. Aj to sme počúvali celé dectvo no dnes vieme, že je aspoň zdravá. Troška som upravila tuto azijsku polievku, tak pevne verím, že vám bude veľmi chutiť.

 

Budeme potrebovať:

  • olivový olej
  • 4 ks mrkvy
  • soľ
  • mleté čierne korenie
  • zeleninový vývar
  • konzervu kokosvého mlieka
  • koriander alebo petržlenovú vňať

Ako vidíte potrebujeme len zopár vecí na prípravu toho jednoduchého jedla.

 

Mrkvová polievka s kokosovým mliekom

Ako prvý si dáme do hrnca olivový olej, ktorý trocha rozohrejeme a k nemu si pridáme na jmeno posekanú civuľu. Cibuľu restujeme dokým nie je zlatistá. Potom si očistíme mrkvu a nakrájame ju na drobné kocky. Už podľa toho ako vám chutí. Ak sme tak spravili tak tieto kocky mrkvy si pridíme do hrnca ci cibuli.

Mrkvy restujeme tak 3 – 4 minúty a potom ju zalejeme vývarom, osolíme a okoreníme. Ak nemáme domací vývar zo sliepky, tak si môžeme spraviť falošný vývar z 2dcl vody a jedného bujónu. Mrkvu varíme do kým nezmäkne.

Po tom čo sa nám mekva uvarila, tak pridáme koksovoé mlieko, ktoré nie je sldané. Dbajte na to aby ste kupili nesladené. Je to v tomto recepte o poznanie chutnejšie. No a môžeme dochutiť aj chilli. Ja to mám tak ráda, ale ak varíme pre deti tak chilli vynechávam.

Troška ešte povaríme a servérujeme v hlbokom tanieri spolu s nasekanou petržlenovou vňaťou, alebo koriadnerom. Ak vám sotanu pár kvapiek kokosvého mlieka, tak ho nakvapkajte do taniera na vrch polievky. Vyzerá to krajšie.

 

Mrkvová polievka s kokosovým mliekom

Mrkvová polievka s kokosovým mliekom

 

Ak si dávate záležať ans vojej postave a to čo ziete, tak necáhajte mrknpť aj na tieto dva články o kaloriách mrkvy:

 

[penci_recipe]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *