Ako dlho varíme kuraciu polievku

Ako dlho varíme kuraciu polievku? Alebo ako dlho sa varí kuracie polievka?
Mnohé začínajúce gazdinky, ešte nevedia ako správne upraviť ten pravý poctivý vývar z kuracieho mäsa, alebo z hvädzieho. Preto otázky, ktoré som dostávala v komentároch sa často opkaovali s tou isto otázkou.

 

Ako dlho varíme kuraciu polievku?

Môj krátky postup ako ja pripravujem kuraciu polievku.

  1. Hodinu alebo aj viac varím len mäso. Stačí aj 40 minút. To dám do chaldnej vody a privediem k varu. Potom už len so sytkom zbieram penu z kostí.
  2. Potom ju osolím a varím ďalej. Pridám ešte bobkový lisť, čierne celé korenie, čierne nové korenie. Tak do 8 guličiek z oboch. A ďalej varím tak 1 hodinu alebo len 40 minút. Varím preto tak dlho, lebo potom je vývar fakt silný, chutný a poctivý. Môžete pridať 2 strúčiky cesnaku.
  3. Potom po 2 hodinách pridám ´dalšie 2 až 3 strúčiku cesnaku, petržlen, mrkvu, niekto dáva aj cibuľu ja ju vynechávam. Potom pridám aj soľ ak je treba a varím už len do kým mi mrkv a petržlen zmäkknú. Počas tejto tretej etpay môžete pridať bujón alebo vegetu. Taktiež môžete už vybrať mäso a dať ho na bok. Vývar bude čírejší.
  4. Po dvarení, osolím a okorením, ake je to potrebné scedím polievku cez jemné syto, aby bola ešte čírejšia.
    Na konci už len prdám nasekanú petržlenovú vňať a vývar je hotový.

Takže áno vývar varím minimálne tri hodiny. Ale bez problémov aj päť hodín.

 

Recepty CVR - Zlatistá Zeleninová Polievka

 

Prečítajte si tiež: Ako dlho vydrží polievka v chladničke?

Najlepší vývar je z kohúta ako ho máte, dek kúpiť. Ak nie tak skombinujte 50 na 50 kuracie múso a kačacie. Polievka je chutnejšia, silnejšia a viac mastná. Čo je veľmi dobré. Kačacie mäso je dosť šťavnaté na to, aby ste ho potom mohli ešte zapiecť v rúre.

Ak varíte kuraciu polievku, môžete ju variť minimálne tri hodiny alebo aj päť hodín pre lepšiu chuť a silnejší vývar. Tu je krátky postup, ako ju môžete pripraviť:

  1. Mäso: Varím mäso hodinu alebo aj viac. Stačí aj 40 minút. Dám ho do chladnej vody a privediem k varu. Potom so sytkom zbieram penu z kostí.
  2. Korenie: Pridám bobkový list, čierne celé korenie a čierne nové korenie (8 guličiek z oboch). Varím ešte jednu hodinu alebo len 40 minút. Varím tak dlho, aby bol vývar silný a chutný. Môžete pridať aj 2 strúčiky cesnaku.
  3. Zelenina: Po 2 hodinách pridám 2 až 3 strúčiky cesnaku, petržlen, mrkvu (niektorí pridávajú aj cibuľu). Ak je potrebné, pridám soľ. Variť až kým sa mrkva a petržlen zmäknú. Môžete pridať aj bujón alebo vegetu podľa chuti. Vyberte mäso a dajte ho na bok, vývar bude čírejší.
  4. Scedenie: Po uvarení osolím a okorením scedím polievku cez jemné syto, aby bola ešte čírejšia. Na záver pridám nasekanú petržlenovú vňať a vývar je hotový.

Minimálna doba varenia je tri hodiny, ale bez problémov ju môžete variť aj päť hodín pre intenzívnejší vývar.

Similar Posts

One Comment

  1. Marian píše:

    Milá Lucka ja mám rád aj mäso z vývaru a po varení dlhšie ako hodinu ho môžeš vyhodiť , lebo z mäsa zostanú cverny , ktore sa nedajú zjesť. Myslím na kurací vývar. Hovädziu môžeš aj 5 hodín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *